CP Medica

Fizjoterapia stomatologiczna

Masz uczucie napięcia lub bólu w okolicach twarzy? Trudniej Ci szeroko otworzyć usta, a przy tym słyszysz charakterystyczne „klikanie”? Być może zdarzyło Ci się doświadczyć szczękościsku lub blokady żuchwy przy ziewaniu. Ból promieniuje do zębów lub uszu?
A może dentysta zwrócił uwagę na starcie Twoich zębów i ostrzegł, że problem może wymagać kosztownego leczenia – od szyn relaksacyjnych, ortodoncje, korony czy implanty?

Objawy takie jak klikanie w stawach skroniowo-żuchwowych, ograniczenie ruchomości żuchwy czy pościerane zęby mogą świadczyć o bruksizmie. Nieleczony prowadzi nie tylko do problemów stomatologicznych, ale także do bólów głowy czy napięć szyi, szczególnie jeśli jesteś narażony na silny stres. Choć leczenie stomatologiczne jest istotne, nie zawsze w pełni rozwiązuje problem, którym często jest pozostawione nadmierne napięcie mięśniowe.

Fizjoterapia stomatologiczna to skuteczny sposób na redukcję napięcia mięśni twarzy, szyi i głowy. Dzięki specjalistycznym technikom i nauce autorelaksacji możesz nie tylko złagodzić dolegliwości, ale także zapobiec ich nawrotom. Jeśli zmagasz się z bruksizmem lub innymi problemami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, umów się na wizytę od Izabeli Łukasiak – to pierwszy krok do poprawy Twojego komfortu i zdrowia.

Podczas pierwszej wizyty zostaniesz dokładnie wysłuchany, dzięki czemu zrozumiemy, jakie kroki już podjąłeś, co działało, a co nie przyniosło ulgi. Następnie opracujemy dla Ciebie dopasowany plan terapii i rozpoczniemy ją abyś odczuł ulgę już po pierwszej wizycie.

 

 

Fizjoterapia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem zaburzeń w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. Dolegliwości ze strony stawu skroniowo-żuchwowego często wynikają ze złożonych problemów i nieprawidłowości w funkcjonowaniu całego narządu ruchu, czasem są wynikiem długotrwałego silnego stresu lub powstają jako rezultat interwencji stomatologicznych bądź po przebytym urazie.

  • JAKIE SĄ OBJAWY KLINICZNE?

-ból zlokalizowany w mięśniach żucia i wokół ucha,
-ograniczenie otwierania ust np. podczas gryzienia jabłka, ziewania, śpiewania,
-uczucie zatkanego ucha,
-szumy w uszach, trzaski i szmery podczas otwierania ust,
-uczucie „guli” w gardle,
-migrenopodobne bóle głowy, zawroty głowy,
-bóle za gałką oczną, uczucie wysadzania oka z oczodołu, silne łzawienie,

  • JAK MOŻEMY POMÓC?

Podczas terapii stosujemy indywidualne i kompleksowe podejście do leczenia, nie skupiając się jedynie na narządzie żucia. Zabiegi obejmują twarz, czaszkę, kręgosłup, miednicę oraz stopy. W zależności od wskazań stosujemy techniki osteopatyczne, manualne, powięziowe, masaże i inne terapie, np. pinopresurę. Każdy pacjent jest informowany o profilaktyce obejmującej wykonywanie ćwiczeń oraz stosowanie indywidualnych zaleceń.


KTO SIĘ TYM ZAJMUJE?
mgr Izabela Łukasiak